› Kontakt   

  Polecamy

 • Najpopularniejsze wycieczki po Krakowie
  Wybierasz się do Krakowa po raz pierwszy? Jesteś nauczycielem i przyjeżdżasz do Krakowa z grupą szkolną? Sprawdź miejsca, które trzeba odwiedzić!
 • Przewodnik po Krakowie dla grup szkolnych
  Prowadzimy wycieczki angażując uczniów - rozmawiamy, zadajemy pytania, pokazujemy zdjęcia, organizujemy quizy, gry miejskie i konkursy. Komunikatywny i uśmiechnięty przewodnik po Krakowie to podstawa!
 • Krakowskie muzea
  Od kilku lat w Krakowie działają dwa fantastyczne, multimedialne muzea cieszące się ogromnym zainteresowaniem turystów - Podziemia Rynku i Fabryka Schindlera. Zapraszamy do poznania tych ekspozycji z przewodnikiem po Krakowie!
 • Poznaj Małopolskę
  Małopolska to nie tylko Kraków! Okolice stolicy regionu są zachwycające. Zwiedzisz tu średniowieczne miasta, zabytkowe kopalnie soli i parki narodowe, a także poznasz fascynującą historię dawnej wielokulturowej społeczności.

  FAQ

FAQ czyli Najczęściej Zadawane Pytania

Czy przewodnicy współpracujący z Biurem Galicja mają licencję na oprowadzanie?
 
Tak, oczywiście. Wszyscy przewodnicy współpracujący z Biurem Galicja mają wszelkie niezbędne licencje i uprawnienia na oprowadzanie turystów po Krakowie.
 
Czy z przewodnikami z Biura Galicja można również zwiedzać Wawel?
 
Tak, większość przewodników Galicji ma wszelkie pozwolenia oraz uprawnienia na oprowadzanie po ekspozycjach Zamku Królewskiego na Wawelu.
 
Czy przewodnicy mogą nas również oprowadzić po najpopularniejszych muzeach krakowskich, w tym Fabryce Schindlera i Podziemiach Rynku?
 
Tak, po niezbędnych szkoleniach i egzaminach wszyscy mamy możliwość i licencję na oprowadzanie po tych właśnie muzeach.
 
Czy w cenę usługi przewodnickiej są również wliczone bilety wstępu?
 
Nie, bilety kupuje się osobno. Szczegółowy cennik biletów wstępu do najważniejszych zabytkowych obiektów znajduje się tutaj.
 
Czy do Katedry i Kościoła Mariackiego można wcześniej zarezerwować bilety wstępu?
 
Nie ma takiej możliwości. Jednocześnie zaznaczamy, że z zakupieniem biletów nie ma problemu, nawet jeśli jest kolejka, to oczekiwanie na bilety trwa najwyżej kilka minut.
 
Czy cena usługi przewodnickiej to cena dla grupy czy dla jednej osoby?
 
Ceny za usługi przewodnickie podane tutaj dotyczą opłaty za całą grupę. Można negocjować stawki jeśli grupa liczy niewiele osób.
 
W jaki sposób zamawiamy usługę przewodnicką?
 
Zwykle prosimy naszych klientów o wysłanie zamówienia mailem. Po wysłaniu maila dostaną Państwo odpowiedź, w której opisujemy szczegółowo program oraz koszty wycieczki (usługi przewodnickiej i biletów wstępu). Program zwykle dobieramy do wieku uczestników, preferencji i czasu, którym dysponuje grupa. Po zaakceptowaniu programu i kosztów przesyłamy imię i nazwisko przewodnika wraz z numerem telefonu oraz miejsce spotkania.
 
Jak napisać zamówienie mailem?
 
W zamówieniu mailowym bardzo prosimy o podanie:
 • imienia i nazwiska
 • nazwy instytucji (szkoły, zakładu pracy, firmy, stowarzyszenia – jeśli nie jest to osoba indywidualna rezerwująca przewodnika)
 • daty i godziny rozpoczęcia zwiedzania
 • czasu trwania wycieczki
 • numeru kontaktowego do osoby organizującej wycieczkę
 
Czy potrzebna jest wpłata zaliczki?
Jeśli nie ma potrzeby wcześniejszego wykupienia biletów wstępu, nie prosimy o wpłatę zaliczki. Rozliczamy się wtedy gotówką lub przelewem po zwiedzaniu.
 
Co w razie złej pogody podczas zwiedzania?
Pogoda to najmniej przewidywalny aspekt planowanej wycieczki. Jeśli jest deszczowo lub zimno, staramy się zmodyfikować program i więcej czasu spędzić we wnętrzach (muzeach, kościołach, synagogach). W przypadku fatalnej pogody po prostu skracamy wycieczkę i rozliczamy się według cennika przedstawionego tutaj
 
Czy za usługę otrzymam rachunek/fakturę?
Tak, firma prowadzi legalną działalność gospodarczą i za usługę przewodnicką zawsze otrzymują Państwo rachunek.