› Kontakt   

  Polecamy

 • Najpopularniejsze wycieczki po Krakowie
  Wybierasz się do Krakowa po raz pierwszy? Jesteś nauczycielem i przyjeżdżasz do Krakowa z grupą szkolną? Sprawdź miejsca, które trzeba odwiedzić!
 • Przewodnik po Krakowie dla grup szkolnych
  Prowadzimy wycieczki angażując uczniów - rozmawiamy, zadajemy pytania, pokazujemy zdjęcia, organizujemy quizy, gry miejskie i konkursy. Komunikatywny i uśmiechnięty przewodnik po Krakowie to podstawa!
 • Krakowskie muzea
  Od kilku lat w Krakowie działają dwa fantastyczne, multimedialne muzea cieszące się ogromnym zainteresowaniem turystów - Podziemia Rynku i Fabryka Schindlera. Zapraszamy do poznania tych ekspozycji z przewodnikiem po Krakowie!
 • Poznaj Małopolskę
  Małopolska to nie tylko Kraków! Okolice stolicy regionu są zachwycające. Zwiedzisz tu średniowieczne miasta, zabytkowe kopalnie soli i parki narodowe, a także poznasz fascynującą historię dawnej wielokulturowej społeczności.

  Kraków dla Niepełnosprawnych

Z roku na rok Kraków odwiedza coraz więcej turystów niepełnosprawnych. Bardzo nas to cieszy! Władze naszego miasta tworzą coraz dogodniejsze warunki zwiedzania dla osób, które na co dzień borykają się z rozmaitymi ograniczeniami i specjalnymi potrzebami. 

Ścisłe centrum Krakowa jest w pełni dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Gorzej jest na Kazimierzu, choć i tę dzielnicę odwiedzamy z turystami niepełnosprawnymi, wymaga to jednak nieco więcej wysiłku i determinacji.
 
Nie ma żadnych ograniczeń w zwiedzaniu Drogi Królewskiej i Starego Miasta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami przebiegu tych popularnych krakowskich szlaków. Ze względu na klatki schodowe w Katedrze na Wawelu nie schodzimy do Krypt, ani nie wchodzimy na Wieżę Zygmuntowską. Dla potrzeb osób niepełnosprawnych przystosowane jest także jedno z najnowocześniejszych krakowskich muzeów - Podziemia Rynku. Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z Galerią Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
 
Nasi życzliwi i taktowni przewodnicy dołożą wszelkich starań, żeby wycieczka po Krakowie pozostawiła pozytywne i niezapomniane wrażenia. Dla grup osób niepełnosprawnych proponujemy także duże zniżki na usługi przewodnickie, pomagamy także organizować darmowe wejściówki do wybranych obiektów - niektórych muzeów, Kościoła Mariackiego itd.
 
KRAKÓW DLA OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH
 
W ostatnich latach w Krakowie przy najważniejszych zabytkach w obrębie Starego Miasta pojawiło się dwanaście makiet dotykowych, ułatwiających zwiedzanie osobom niewidomym i niedowidzącym. Znajdują się na nich objaśnienia w alfabecie Breille'a, w języku polskim i innych językach europejskich. To wspaniałe udogodnienie turystów niewidomych i słabowidzących. Za pomocą skali stanowiącej część makiety można poznać rozmiary i proporcje najpiękniejszych i najważniejszych krakowskich zabytków.
 
Właścicielka Biura, Alicja Natkaniec oraz kilka osób z nami współpracujących wzięło także udział w specjalnych szkoleniach z oprowadzania osób niepełnosprawnych i niewidomych zorganizowanych w 2011 roku przez Urząd Miasta Krakowa i dofinansowanych z Unii Europejskiej.
 
Najnowsze i aktualne informacje dotyczące osób niepełnosprawnych w Krakowie dostępne są na stronie Urzędu Miasta Krakowa, możesz sprawdzić je tutaj.
 
Na bieżąco śledzimy zmiany w kwestii wszelkich udogodnień dla osób niepełnosprawnych. W razie jakichkolwiek pytań, uprzejmie prosimy o kontakt.