› Kontakt   

  Polecamy także

 • Szlakiem Małopolskich Żydów
  W Krakowie, Małopolsce i w Polsce południowej w każdym niemal miasteczku możemy znaleźć ślady kilkusetletniej obecności Żydów na tych terenach, ich religii i kultury - unicestwionej podczas II wojny światowej. Zapraszamy na wycieczkę do nieistniejącego już świata galicyjskich Żydów.
 • Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska
  Będąc nieco dłużej w Krakowie, warto zrobić jednodniowy wypad do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, odwiedzić Wadowice - rodzinne miasto Karola Wojtyły i zwiedzić urokliwą Lanckoronę.
 • Ojcowski Park Narodowy
  Zapraszamy do najmniejszego, ale i jednego z najciekawszych polskich Parków Narodowych. Niesamowite formacje skalne, dzika przyroda, "orle gniazda" - zamki obronne wybudowane przez Kazimierza Wielkiego - to tylko część atrakcji regionu.
 • Muzeum Auschwitz-Birkenau
  Nazistowski obóz Auschwitz-Birkenau jest jednym z najważniejszych symboli okrucieństwa II wojny światowej. Utworzone na jego terenie muzeum ocala od zapomnienia jedną z najbardziej dramatycznych kart ludzkiej historii.

Zakopane i Tatry

Bardzo często polska kultura ludowa utożsamiana jest z kulturą góralską. Choć jest w takim poglądzie sporo przesady, nie można zaprzeczyć, że tu - jak chyba nigdzie indziej - tradycje przekazuje się z pokolenia na pokolenie, a pradawne zwyczaje przodków widoczne są do dziś w języku, stroju, kuchni, architekturze, muzyce i stylu życia górali.

Żeby poczuć "prawdziwą" kulturę Podhala nie trzeba wchodzić do muzeum albo spędzać całego dnia w skansenie - wystarczy wyjść na ulicę - może nie Zakopanego, ale choćby jednej z okolicznych podhalańskich wsi.

Wycieczka, którą Państwu proponujemy obejmuje podróż do Zakopanego i zwiedzanie najciekawszych zabytków architektury drewnianej miasta.

W drodze do zimowej stolicy Polski proponujemy przejazd przez Chochołów, gdzie zachowała się XIX-wieczna oryginalna drewniana zabudowa wsi, a także Witów z urokliwym drewnianym kościółkiem pw. Matki Boskiej Szkaplerznej. Przed samym centrum Zakopanego warto zwiedzić też słynne Sanktuarium na Krzeptówkach.

W Zakopanem – poza spacerem po zatłoczonych Krupówkach i targu pod Gubałówką (tak naprawdę nie zachęcamy do szczególnego zgłębiania tych wątpliwych atrakcji), zwiedzimy cmentarz na Pęksowym Brzyzku i najstarszy drewniany kościół Zakopanego pw. MB Częstochowskiej.

Proponujemy także wizytę w Kolibie – pierwszej willi zaprojektowanej w "stylu zakopiańskim" przez Stanisława Witkiewicza. Wycieczkę wzbogacamy zwykle wizytą w kaplicy na Jaszczurówce, również zaprojektowanej przez Witkiewicza na początku XX wieku.

Ze względu na licznych pasjonatów skoków narciarskich nie zapominamy także o Wielkiej Krokwi.

Wycieczka w tej wersji obejmuje więc głównie kulturę i architekturę górali podhalańskich. Dla osób, które nie czują się na siłach, żeby iść w góry, proponujemy wyjazd na Gubałówkę i ewentualny spacer na Butorowy Wierch.

Dla ambitniejszych spacerowiczów organizujemy wycieczki w góry z licencjonowanymi przewodnikami tatrzańskimi, a także kuligi, biesiady i ogniska w stylu góralskim, warsztaty kuchni podhalańskiej z kołami gospodyń wiejskich.

Program może być dowolnie modyfikowany w zależności od Państwa potrzeb i możliwości.

Zwiedzanie trwa cały dzień.

Cena usługi przewodnickiej w Zakopanem i okolicach: 380 zł

Do kosztów zwiedzania należy doliczyć koszt biletów wstępu do willi Koliby i na kolejkę na Gubałówkę. Szczegółowe informacje na temat cen biletów znajdziesz tutaj.

Jeśli chcieliby Państwo spędzić mniej lub więcej czasu na Podhalu, prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym cennikiem usług przewodnickich uzależnionym od czasu zwiedzania. Jest on dostępny tutaj