› Kontakt   

  Polecamy także

 • Zakopane i Tatry
  Na Podhalu wciąż kultywuje się dawne tradycje przodków - zauważalne jest to w gwarze, stroju, kuchni, architekturze, muzyce, a także - stylu życia. Zapraszamy na wycieczkę - przygodę z kulturą i przyrodą tego regionu.
 • Łemkowie i Beskid Niski
  Obecność Łemków na terenach obecnego Beskidu Niskiego wpisywała się w tak charakterystyczną dla regionu dawnej Galicji wielokulturowość. Po Akcji "Wisła" Łemkowyna - dawna ojczyzna Łemków - zmieniła swoje oblicze.
 • Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska
  Będąc nieco dłużej w Krakowie, warto zrobić jednodniowy wypad do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, odwiedzić Wadowice - rodzinne miasto Karola Wojtyły i zwiedzić urokliwą Lanckoronę.
 • Szlakiem Małopolskich Żydów
  W Krakowie, Małopolsce i w Polsce południowej w każdym niemal miasteczku możemy znaleźć ślady kilkusetletniej obecności Żydów na tych terenach, ich religii i kultury - unicestwionej podczas II wojny światowej. Zapraszamy na wycieczkę do nieistniejącego już świata galicyjskich Żydów.

Ojcowski Park Narodowy

Zapraszamy do najmniejszego, ale i jednego z najciekawszych polskich Parków Narodowych. Niesamowite formacje skalne, dzika przyroda, "orle gniazda" - zamki obronne wybudowane przez Kazimierza Wielkiego - to tylko część atrakcji Ojcowskiego Parku Narodowego.

Zamek w Pieskowej Skale został zbudowany na wzgórzu, z którego rozpościera się przepiękny widok na dolinę Prądnika. Wokół można zobaczyć wapienne skałki i wzgórza, zadziwiające fantazyjnymi kształtami, w tym najsłynniejszą z nich – Maczugę Herkulesa. Pieskowa Skała to najlepiej zachowana budowla wchodząca w skład słynnego "Szlaku Orlich Gniazd" - obronnych twierdz wzniesionych w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego.

Od lat 70. zamek funkcjonuje jako muzeum i jest udostępniany zwiedzającym. Wewnątrz znajduje się wzorowany na Zamku Wawelskim dziedziniec arkadowy, a ekspozycja przedstawia rozwój sztuki europejskiej od średniowiecza do czasów współczesnych.

Po zwiedzaniu Pieskowej Skały warto wybrać się na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym - zobaczyć ruiny kolejnego "orlego gniazda" - zamku w Ojcowie, wspiąć się na Grodzisko do pustelni bł. Salomei, a także przejść przez największą w Parku Jaskinię Łokietka na Górze Chełmowej, mierzącą około 300 metrów długości.

Ciekawą ofertę edukacyjną ma także ojcowskie Muzeum Przyrodnicze. Poprzez prezentacje multimedialne i film 3D w przystępny sposób przybliża przyrodę, geologię i historię powstania wapiennych formacji skalnych - największej atrakcji Ojcowskiego Parku Narodowego.

Przewodnicy współpracujący z naszym biurem posiadają licencję przyznawaną przez Dyrekcję Ojcowskiego Parku Narodowego.

Zwiedzanie trwa cały dzień. Można też skrócić wycieczkę do 4-5 godzin.

Cena usługi przewodnickiej: 350 zł (zwiedzanie całodzienne), 290 zł (zwiedzanie 4-5- godzinne)

Do kosztów zwiedzania należy doliczyć koszt biletów wstępu do: Zamku w Pieskowej Skale, Jaskini Łokietka, Muzeum Przyrodniczego, Zamku w Ojcowie. Szczegółowe informacje na temat cen biletów znajdziesz tutaj.

Program zwiedzania można oczywiście dowolnie modyfikować i zrezygnować z niektórych płatnych wstępów.

Oczywiście można spędzić więcej czasu w okolicach Ojcowskiego Parku Narodowym i rozszerzyć program o Zamek w Ogrodzieńcu, czy Pustynię Błędowską. Szczegółowy cennik usług przewodnickich jest dostępny tutaj.