› Kontakt   

  Polecamy także

 • Wzgórze Wawelskie
  Wawel jest związany z najbardziej fascynującym rozdziałem historii Polski. Podczas wycieczki poznają Państwo historię Wzgórza – zwiedzą arcyciekawą Katedrę Królewską oraz najpiękniejszą część Zamku - Reprezentacyjne Komnaty Królewskie.
 • Kazimierz żydowski
  Odwiedzając Kraków warto znaleźć czas na spacer po Kazimierzu. Niegdyś niezależne miasto sąsiadujące z Krakowem, dziś jego część, przyciąga turystów swoją niezwykłą atmosferą i arcyciekawą historią.
 • Szlakiem Jana Pawła II
  Postać Jana Pawła II jest nierozerwalnie związana z Krakowem. To tutaj Karol Wojtyła studiował, tutaj przez 40 lat mieszkał i rozpoczął pełnienie posługi kapłańskiej. Jako głowa Kościoła, wielokrotnie do Krakowa pielgrzymował i spotykał się z wiernymi.
 • Stare Miasto
  Trasa odpowiednia dla chcących zobaczyć najpiękniejsze i najważniejsze zabytki na Starym Mieście i Wawelu. Część trasy pokrywa się z Drogą Królewską, dodatkowo jest rozszerzona o dzielnicę UJ, Kościół Franciszkanów i Planty.

Droga Królewska

Krakowska Via Regia - Droga Królewska - to jedna z najbardziej znanych tras turystycznych w Polsce. Tym właśnie szlakiem orszaki królewskie zmierzały ku Wawelskiemu Wzgórzu. Droga Królewska prowadzi przez najpiękniejsze i najważniejsze ulice i zabytki Krakowa.

Wycieczka rozpoczyna się w pobliżu średniowiecznych murów miejskich - Bramy Floriańskiej i Barbakanu. Następnie, ulicą Floriańską, prowadzi do Rynku Głównego – serca Krakowa i największego placu średniowiecznej Europy.

Zwiedzanie Rynku obejmuje przede wszystkim wizytę w Kościele Mariackim - głównej świątyni miasta ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, przejście przez Sukiennice, obok kościółka św. Wojciecha, "Adasia" i Wieży Ratuszowej.

Turystom mającym nieco więcej czasu proponujemy również wejście do arcyciekawego muzeum w Podziemiach Rynku, gdzie można obejrzeć odkryte niedawno archeologiczne skarby dawnego Krakowa i sporo dowiedzieć się o średniowiecznych obyczajach mieszkańców naszego miasta.

Z Rynku trasa prowadzi najstarszymi uliczkami miasta – Grodzką i Kanoniczą w kierunku Wzgórza Wawelskiego i tam też się kończy – zwiedzaniem Katedry Królewskiej i arkadowego dziedzińca Zamku Królewskiego.

Standardowy czas zwiedzania: ok. 3-4 godziny

Cena usługi przewodnickiej: 240 zł

Do kosztów oprowadzania należy doliczyć koszt biletów do Kościoła Mariackiego i Katedry Wawelskiej. Szczegółowe informacje na temat cen biletów wstępu znajdziesz tutaj.

Można oczywiście spędzić więcej czasu na Starym Mieście i rozszerzyć program o wybrane muzea. Szczegółowy cennik usług przewodnickich jest dostępny tutaj.