› Kontakt   

  Polecamy także

 • Kazimierz żydowski
  Odwiedzając Kraków warto znaleźć czas na spacer po Kazimierzu. Niegdyś niezależne miasto sąsiadujące z Krakowem, dziś jego część, przyciąga turystów swoją niezwykłą atmosferą i arcyciekawą historią.
 • Śladami Holocaustu
  Decyzja o utworzeniu żydowskiego getta po prawej stronie Wisły w dzielnicy Podgórze została podjęta w roku 1940. Rozkaz wydał Hans Frank: Kraków, jako stolica Generalnego Gubernatorstwa, miał być "miastem wolnym od Żydów".
 • Droga Królewska
  Jest to jedna z najbardziej znanych tras turystycznych w Polsce. Tym właśnie szlakiem orszaki królewskie zmierzały ku Wawelskiemu Wzgórzu. Droga Królewska prowadzi przez najpiękniejsze i najważniejsze miejsca i zabytki Krakowa.
 • Wzgórze Wawelskie
  Wawel jest związany z najbardziej fascynującym rozdziałem historii Polski. Podczas wycieczki poznają Państwo historię Wzgórza – zwiedzą arcyciekawą Katedrę Królewską oraz najpiękniejszą część Zamku - Reprezentacyjne Komnaty Królewskie.

Stare Miasto

Jest to trasa odpowiednia dla tych, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze i najważniejsze zabytki na Starym Mieście i Wawelu. Część trasy pokrywa się z Drogą Królewską, rozszerzona jest o dzielnicę UJ, Kościół Franciszkanów i fragment Plant.

Wycieczkę rozpoczynamy zwykle na Wzgórzu Wawelskim – zwiedzaniem Katedry Królewskiej i arkadowego dziedzińca Zamku Królewskiego.

Następnie najstarszymi uliczkami miasta – Grodzką i Kanoniczą przechodzimy do Placu Wszystkich Świętych. Tam skręcamy w ulicę Franciszkańską, gdzie zwiedzamy jedną z piękniejszych świątyń Krakowa - Kościół Franciszkanów. Miejsce bez wątpienia warte odwiedzenia - gotycki kościół z witrażami Stanisława Wyspiańskiego oraz średniowieczne krużganki klasztorne. Natomiast przy ul. Franciszkańskiej 3 - nieopodal Kościoła Franciszkanów - znajduje się Pałac Biskupi ze słynnym "oknem papieskim".

Plantami przemieszczamy się do dzielnicy UJ, gdzie wchodzimy na dziedziniec Collegium Maius - najstarszego budynku uniwersyteckiego w Polsce, oglądamy również budynek Collegium Novum i pomnik najsłynniejszego studenta Akademii Krakowskiej – Mikołaja Kopernika.

Wycieczka kończy się zwiedzaniem Rynku – przejściem przez Sukiennice, obok Wieży Ratuszowej i Kościółka św. Wojciecha. Na koniec wchodzimy do najważniejszej świątyni Krakowa - Kościoła Mariackiego ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza.

Standardowy czas zwiedzania: ok. 3-4 godziny

Cena usługi przewodnickiej: 240 zł

Do kosztów zwiedzania należy doliczyć koszt biletów wstępu do Kościoła Mariackiego i Katedry Wawelskiej. Szczegółowe informacje na temat cen biletów wstępu znajdziesz tutaj.

Można oczywiście spędzić więcej czasu na Starym Mieście i rozszerzyć program zwiedzania o wybrane muzea i obiekty (np. Kościół Dominikanów). Cennikiem usług przewodnickich jest dostępny tutaj.