› Kontakt   

  Polecamy

 • Najpopularniejsze wycieczki po Krakowie
  Wybierasz się do Krakowa po raz pierwszy? Jesteś nauczycielem i przyjeżdżasz do Krakowa z grupą szkolną? Sprawdź miejsca, które trzeba odwiedzić!
 • Przewodnik po Krakowie dla grup szkolnych
  Prowadzimy wycieczki angażując uczniów - rozmawiamy, zadajemy pytania, pokazujemy zdjęcia, organizujemy quizy, gry miejskie i konkursy. Komunikatywny i uśmiechnięty przewodnik po Krakowie to podstawa!
 • Krakowskie muzea
  Od kilku lat w Krakowie działają dwa fantastyczne, multimedialne muzea cieszące się ogromnym zainteresowaniem turystów - Podziemia Rynku i Fabryka Schindlera. Zapraszamy do poznania tych ekspozycji z przewodnikiem po Krakowie!
 • Poznaj Małopolskę
  Małopolska to nie tylko Kraków! Okolice stolicy regionu są zachwycające. Zwiedzisz tu średniowieczne miasta, zabytkowe kopalnie soli i parki narodowe, a także poznasz fascynującą historię dawnej wielokulturowej społeczności.

  O nas

Biuro Usług Turystycznych Galicja zostało założone w 2007 roku przez Alicję Natkaniec, doświadczoną przewodniczkę po Krakowie i Ojcowskim Parku Narodowym i pilotkę wycieczek zagranicznych. 

Od początku aktywnie działamy na krakowskim rynku turystycznym, zatrudniając najlepszych przewodników po Krakowie. Przewodnicy współpracujący z "Galicją" posługują się niemal wszystkimi językami europejskimi m.in. angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim, hiszpańskim, norweskim, słowackim, czeskim, holenderskim.

Oprowadzamy po wszystkich ekspozycjach Zamku Królewskiego na Wawelu oraz oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (Podziemiach Rynku, Fabryce Schidlera etc.) . Zdobywamy w tym celu certyfikaty i pozwolenia i regularnie się dokształcamy.

Wynajmując przewodnika w naszym biurze nie trzeba więc angażować innych przewodników muzealnych w poszczególnych obiektach, na przykład na Wawelu.

Sympatyczni przewodnicy współpracujący z naszym biurem są kompetentni i mają ogromną wiedzę na temat Krakowa i okolic. Oprowadzają w sposób komunikatywny i ciekawy.

Jjesteśmy pasjonatami naszego miasta i tym staramy się zarażać naszych gości.

Oprowadzają z nami między innymi: 


        Alicja Natkaniec

Właścicielka Biura "Galicja", przewodniczka po Krakowie, Ojcowskim Parku Narodowym, pilot wycieczek. Pasjonatka historii sztuki i żydowskiego Kazimierza. Od 2004 roku oprowadza w języku polskim i angielskim, od 2007 prowadzi swoje biuro przewodnickie. Zajmuje się także genealogią rodzin mających korzenie w Polsce, prowadzi wycieczki po dawnej Galicji - szlakiem architektury drewnianej, cerkwi łemkowskich i kultury żydowskiej. 

 

       Elżbieta Czyż

Absolwentka pedagogiki oraz polonistyki UJ, miłośniczka sztuki i literatury Młodej Polski, a także twórczości bardów rosyjskich, polskich i czeskich. Od lat występuje z repertuarem Jacka Kaczmarskiego na krakowskich (i nie tylko) scenach. Od 2007 roku pracuje jako przewodnik po Krakowie i Ojcowskim Parku Narodowym i pilot wycieczek. Zajmuje się też fotografią i rękodzielnictwem artystycznym.

 
 
       Joanna Tutak
 
Krakowianka, od 11 lat przewodnik miejski. Oprowadza po polsku i po francusku. Z wykształcenia archeolog, pracę magisterską o średniowiecznej ceramice broniła na UJ. Wychowana na Kazimierzu, stąd bliskie jej sercu zakątki tej części miasta. Z pasją zaprosi także do odkrywania historycznego centrum Królewskiego Miasta Krakowa z Rynkiem i Wawelem - wie niemal wszystko o ekspozycjach na Zamku Królewskim.
 
 
                   
       

 

Oprowadzają również dla nas:
 
Iza Słonina - po polsku i niemiecku
Ania Grogulska - po polsku i włosku
Ania Karteczka - po polsku i angielsku
Edyta Szyja - po polsku i portugalsku
Basia Bieniek - po polsku i angielsku
Dominika Czepanis - po polsku i rosyjsku