› Kontakt   

  Polecamy

 • Najpopularniejsze wycieczki po Krakowie
  Wybierasz się do Krakowa po raz pierwszy? Jesteś nauczycielem i przyjeżdżasz do Krakowa z grupą szkolną? Sprawdź miejsca, które trzeba odwiedzić!
 • Przewodnik po Krakowie dla grup szkolnych
  Prowadzimy wycieczki angażując uczniów - rozmawiamy, zadajemy pytania, pokazujemy zdjęcia, organizujemy quizy, gry miejskie i konkursy. Komunikatywny i uśmiechnięty przewodnik po Krakowie to podstawa!
 • Krakowskie muzea
  Od kilku lat w Krakowie działają dwa fantastyczne, multimedialne muzea cieszące się ogromnym zainteresowaniem turystów - Podziemia Rynku i Fabryka Schindlera. Zapraszamy do poznania tych ekspozycji z przewodnikiem po Krakowie!
 • Poznaj Małopolskę
  Małopolska to nie tylko Kraków! Okolice stolicy regionu są zachwycające. Zwiedzisz tu średniowieczne miasta, zabytkowe kopalnie soli i parki narodowe, a także poznasz fascynującą historię dawnej wielokulturowej społeczności.

Najpopularniejsze wycieczki po Krakowie

Wybierasz się do Krakowa po raz pierwszy? Jesteś nauczycielem i zamierzasz przyjechać do Krakowa z grupą szkolną? Przewodnik po Krakowie podpowie Ci, które miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

Jeśli masz tylko kilka godzin, które chciałbyś poświęcić na zwiedzanie Krakowa, proponujemy wycieczkę po Starym Mieście oraz wejście na Wawel i zwiedzanie Katedry Królewskiej. Osoby, które zamierzają zatrzymać się w Krakowie nieco dłużej powinny również zwiedzić dzielnicę Kazimierz - jej część żydowską i chrześcijańską.
 
Wycieczka Drogą Królewską oraz szlakiem historii i kultury żydowskiej wpisuje się także doskonale w programy szkolne i polecana jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
 
Oprowadzanie po Krakowie trwa zwykle około 3-4 godziny, ale w zależności od czasu, jakim dysponuje grupa możemy dowolnie zmodyfikować program.
 
Poniżej znajdziesz szczegółowy opis najpopularniejszych i najczęściej wybieranych wycieczek z przewodnikiem po Krakowie:
 
Stare Miasto – ok. 3-4 godzin
 
Trasa obejmuje najważniejsze i najpiękniejsze zabytki Krakowa, m.in. Wzgórze Wawelskie z Katedrą Królewską i dziedzińcem Zamku, część Drogi Królewskiej, historyczną dzielnicę uniwersytecką i Rynek Główny z Kościołem Mariackim. Więcej informacji znajduje się tutaj. Przewodnik po Krakowie z naszego biura ma uprawnienia na oprowadzanie po wszyskich muzeach oraz po Zamku na Wawelu.
 
 
Stare Miasto i Droga Królewska – ok. 4 godzin
 
Dla osób, które mają nieco więcej czasu, wycieczkę po Starym Mieście poszerzamy o ul. Floriańską, Bramę Floriańską i Barbakan, Teatr Słowackiego oraz Plac Matejki. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.
 
 
Kazimierz żydowski i chrześcijański – ok. 3 godzin
 
Jeśli zamierzasz spędzić w Krakowie więcej niż jeden dzień, zachęcamy do osobnej wycieczki po Kazimierzu żydowskim i chrześcijańskim. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa zwykle około 3 godzin i przybliża tematykę historii krakowskich Żydów oraz dzielnicy Kazimierz – jednej z najbardziej urokliwych, ciekawych, ale i niezwykle modnych części Krakowa. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.
 
Kraków w pigułce – ok. 4-5 godzin
 
Wycieczka z przewodnikiem obejmuje najciekawsze i najważniejsze zabytki Starego Miasta i Kazimierza. Spacer rozpoczyna się w sercu dzielnicy żydowskiej – na ul. Szerokiej. Potem – uliczkami Kazimierza żydowskiego i chrześcijańskiego prowadzi do Wzgórza Wawelskiego. Kończy się na Rynku Głównym zwiedzaniem Bazyliki Mariackiej.